Odtrucie alkoholowe i terapia

Tel. 504 437 952

Pomoc osobom uzależnionym i ich rodzinom

Otrucie alkoholowe (tzw. detox) jest procesem poprzedzającym rozpoczęcie właściwej pracy terapeutycznej z pacjentem. Ambulatorium w którym nasi pacjenci uzyskują pomoc w trakcie nieprzyjemnego, a często niebezpiecznego dla zdrowia i życia, okresu odstawienia alkoholu jest wyposażone w nowoczesny sprzęt monitorujący ważne funkcje życiowe. Opiekę nad pacjentami sprawuje zespół składający się z lekarzy anestezjologów oraz pielęgniarek ze specjalizacją w zakresie intensywnej opieki medycznej. Zarówno lekarze jak i pielęgniarki mają długoletnie doświadczenie w pracy z pacjentami wymagającymi szczególnej opieki. Od początku pobytu w naszym Centrum pacjenci otrzymują pomoc i wsparcie naszych doświadczonych terapeutów i psychologów.

Nasze Centrum zajmuje się udzielaniem profesjonalnej pomocy osobom uzależnionym i ich rodzinom. Proponujemy różne formy terapii: pobyt w ośrodku stacjonarnym, terapię grupową w systemie dochodzącym oraz terapię indywidualną w naszej poradni. Brak schematyzmu i indywidualne podejście do pacjenta to cele, jakie sobie stawiamy i realizujemy. Pacjent jest naszym partnerem, a nie uczniem który ma wykonywać polecenia. Wspólnie odkrywamy zasoby, jakie pacjent posiada i wykorzystujemy je w procesie terapeutycznym.

Wspólnie szukamy wyjścia z tej trudnej sytuacji. Te działania mają na celu wzięcie współodpowiedzialności przez naszych pacjentów za swój proces leczenia, a to przekłada się na jego skuteczność. Przez cały czas motywujemy pacjenta do życia w trzeźwości i pomagamy odkrywać sposoby pomagające to osiągnąć.

Uzależnienie to groźna choroba, która nieleczona prowadzi do śmierci. Wcześniej zabiera jednak człowiekowi wszystko. Picie nigdy nie pozostaje na tym samym poziomie i zawsze eskaluje w kierunku większej częstości i ilości wypijanego alkoholu powodując coraz większe straty. Osoby uzależnione tracą pieniądze, pracę, rodzinę, przyjaciół a także często wchodzą w konflikty z prawem. Alkohol coraz bardziej zaczyna kierować ich życiem co doprowadza do postępującej destrukcji. Tak jednak nie musi być. Wielu ludziom dzięki terapii udało się przestać pić i dokonać rozwoju osobistego. Ty także możesz to osiągnąć. Możesz zmienić swoje życie na lepsze i być szczęśliwy. Spróbuj dopóki nie jest za późno. My możemy Ci w tym pomóc.

Zapewniamy pełną anonimowość i dyskrecję. Nie czekaj zmień swoje życie na lepsze.